a.ga.ma
 

GOLF JE I PRO TEBE je projekt společnosti a.ga.ma, který se od roku 2008 zabývá propagací golfu. Naším hlavním cílem je ukázat negolfistům, že golf je krásný sport, který může hrát opravdu každý.

V této nové rubrice se budou pravidelně objevovat nejen pozvánky na akce našeho projektu, ale také zajímavosti ze světa golfu a užitečné informace jak pro začátečníky tak pro ostřílené golfisty. Pilotním textem je úplně první rozhovor s naší nejlepší golfistkou, teprve šestnáctiletou Klárou Spilkovou.


 ZVEME VÁS NA DALŠÍ AKCI PROJEKTU GOLF JE I PRO TEBE

Přijďte si zahrát golf s profesionálními trenéry, zasoutěžit si o zajímavé ceny a pokřtít druhý díl knížky Osud na mě ukázal:) Těšit se můžete na holandské sýry, italské salámy, anglické pivo nebo belgickou čokoládu! Těšíme se na vás v neděli 17. listopadu 2013 od 17h v Erpet Golf Centru. Vstup volný:)


GOLF JE IDEÁLNÍM SPORTEM PRO HRÁČE VŠECH VĚKOVÝCH KATEGORIÍ:)

NEJHEZČÍ GOLFOVÉ OKAMŽIKY ROKU 2012!


GOLF NEJEN PRO HENDIKEPOVANÉ ANEB KŘEST KNÍŽKY OSUD NA MĚ UKÁZAL

Osud muže, který se čtyřikrát narodil. Kluka bez ruky, který si umí plnit své sny. Hendikepovaného Čecha, který jako jediný porazil v golfu všechny zdravé. Osud nejúspěšnějšího paralympionika všech dob. Bývalého příslušníka elitního útvaru SOG, kterého si ve sprše pletou s opilcem. Chlapa, který si nechal na vlastní žádost amputovat nohu, protože chtěl zpátky svůj život. Osud nosiče holí, který nemohl nikdy hrát golf, a přesto se o něj praly celebrity. Osud tří mistrů Evropy. Vozíčkáře, který bude jednou hrát fotbal. Chlapíka, který svou ženu žádal o ruku na rukách.

Přijďte se seznámit s českými hendigolfisty a zahrát si golf s profesionálními trenéry.

Akce se koná v neděli 18. listopadu 2012 od 17:30 v Erpet Golf Centru na Smíchově!


 NOČNÍK, SPEED BALL NEBO TEXAS SCRAMBLE. BAVTE SE NA GOLFU:)


NA POUŠTI, NA LEDOVCI I NA LYŽAŘSKÉ SJEZDOVCE. GOLF SE HRAJE PRAKTICKY VŠUDE!


VĚDĚLI JSTE, ŽE GOLF HRAJÍ I VOZÍČKÁŘI?

Zdravotně hendikepování, kteří by si chtěli zdarma zkusit golf, mají možnost v rámci projektu Golf bez bariér, který se letos povedlo nastartovat České golfové asociaci hendikepovaných.


ZKUSTE SI GOLF! NEDĚLE 20. 11. 2011, ERPET GOLF CENTRUM

Přijďte si zahrát golf s profesionálními trenéry, zasoutěžit si o zajímavé ceny a pokřtít dvanáctý Klíč k českým golfovým hřištím:) Těšíme se na vás od 16h!


TIPY NA NÁKUP DĚTSKÉHO GOLFOVÉHO VYBAVENÍ:)

BUNKRY MÍSTO BUNKERŮ, BROWNY MÍSTO GREENŮ A KAMENY MÍSTO ROUGHU. TO JE GOLF V AFGHÁNISTÁNU!

GOLF JE I PRO TEBE

V rámci křtu jedenáctého Klíče jste si mohli vyzkoušet golf pod vedením profesionálních trenérů.

IMG_4811 IMG_4853 IMG_4850 IMG_4905 IMG_4828


UŽ JSTE HRÁLI HICKORY GOLF?

ŘEKLI O GOLFU…

  • „Po životě je golf nejkrásnější hra.“ Petr Nitra, prezident PGA C
  • „Na golfu se lámou charaktery.“ Ondřej Trupl, profesionální golfový trenér
  • „Golf prověří vaši morálku a obnaží vás do morku kostí. Během jediné hry prokouknete, co je váš partner zač. Ale taky poznáte, co jste zač vy. Golf vám nastaví zrcadlo. Kdo golf nehraje, těžko to pochopí. Nemusíte tomu věřit, ale je to tak. Golf je pokušitel, rádce, tyran, kamarád, druhé já i celoživotní láska.“ Daniela Gaudlová, golfová novinářka a spisovatelka
  • „Golf je pro ty, co ho ještě nepoznali, zcela nepochopitelný, ale těm kteří ho začali hrát, se stává drogou na celý život.“ Karel Vopička, předseda STK ČGF
  • „Golf je reflexí života ve všech jeho podobách.“ Milan Veselý, prezident ČGF

ŘEKLI O KLÍČI…

  • „Až zahrajete krásné klidné železo tam, kde jste dříve v obavě vždy pokoušeli „rvát“ dřevo, a projdete hřištěm bez zbytečných trestných ran, poděkujete autorům a pochopíte hodnotu této publikace.“ Prokop Sedlák, golfový historik
  • „Prožít s golfem více radosti a vrcholů nám golfistům umožňují profesionálové. Věřím, že po přečtení této knihy s vámi bude po nabízených hřištích kráčet – jako dobrý duch – autor příslušných rad a herních doporučení. Bude s vámi jako anděl strážný a nedopustí, abyste hráli nad svůj handicap.“ Milan Veselý, prezident ČGF
  • "Neznám jinou pevně vázanou golfovou knihu, která by se pravidelně zabývala rozborem golfových hřišť. Že je kniha na profesionální úrovni o tom není pochyb. Na všech vydáních spolupracovala celá řada českých profesionálů. Všem děkuji a autorce přeji mnoho úspěchů do další zajímavé a pro stovky golfistů užitečné práce." Petr Nitra, prezident PGA C


TRÉNOVAT SE DÁ PRAKTICKY VŠUDE:)

ROZHOVORY LUCIE GAUDLOVÉ S NEJLEPŠÍ ČESKOU GOLFISTKOU KLÁROU SPILKOVOU

Klara_Spilkova_web_2010

SPILKOVÁ JEDE NA JUNIORSKÝ RYDER CUP: JSEM ZVĚDAVÁ NA SPOLUPRÁCI TÝMU

ZVYKÁM SI, ŽE SE PÍŠE, JAK JSEM HRÁLA A JAKÁ JSEM, ŘÍKÁ KLÁRA SPILKOVÁ

KLÁRA SPILKOVÁ: BÝT NEJLEPŠÍ NA SVĚTĚ? CHCI TO POŘÁD!

KLÁRA SPILKOVÁ: HRÁT PŘED LIDMI MĚ PROSTĚ BAVÍ

KLÁRA SPILKOVÁ: GOLF JE PRO MĚ ÚPLNĚ VŠÍM


ROZHOVOR DANIELY GAUDLOVÉ S PRVNÍM ČESKÝM GOLFOVÝM PREZIDENTEM HANUŠEM GOLDSCHEIDEREM (2001)

PREZIDENTOVY GOLFOVÉ SNY 


FASCINUJÍCÍ SVĚT GOLFOVÝCH REKORDŮ

JIŘÍ KORN TVÁŘÍ PROJEKTU HRAJ GOLF, ZMĚŇ ŽIVOT

„První povedená rána mě dostala a i když jsou moje pokroky skoro žádné, je to nádherný sport a navíc vždycky odhalí jisté lidské vlastnosti“, říká s nadsázkou Jiří Korn, který hraje golf třicet pět let, golf miluje a skvěle o něm vypráví.  Zástupci České golfové federace ho představili novinářům jako tvář projektu Hraj golf, změň život. Kampaň odstartuje 14. května ve čtyřiceti dvou klubech po celém Česku a má smělý cíl. Do čtyř let rozšířit počet registrovaných golfistů u nás na dvojnásobek, tedy na sto tisíc. Takzvaný startovní balíček za 299 korun, ve kterém jsou i tři padesátiminutové hodiny s profesionálním trenérem nebo cvičitelem, neomezené množství tréninkových míčů v rámci těchto lekcí a zapůjčení golfových holí má přilákat co nejvíce lidi, aby pak spadli do golfové pasti.

Má to ale jeden háček. Jirka Korn je moc milej a sympatickej kluk. Pro mě i pro většinu členů výboru ČGF. Jenže, co napadne všechny ty dříve narozené, pro které já už nejsem holka a Korn kluk ani omylem, a kterých by měla být mezi zájemci o golf dozajista většina:)

Udělají závět raz dva: Hele, vždyť jsem to říkal, že je golf jen pro starý páprdy.

Takže teenageři, kteří hrajete golf a není vás vůbec málo, zachraňte na Facebooku, co se dá!

Text: Daniela Gaudlová


ZNÁTE CAYMAN GOLF? TAK TROCHU JINÝ GOLF VZNIKL NA KAJMANSKÝCH OSTROVECH.

PRVNÍ ROZHOVOR S NAŠÍ NEJLEPŠÍ GOLFISTKOU KLÁROU SPILKOVOU, KDYŽ JÍ BYLO DESET

Golfová víla

„Hrát golf, nejradši někde u moře a tančit, to jsou dvě věci, které bych mohla dělat pořád“, říká desetiletá Klára Spilková, golfový Objev roku 2004 za největší snížení handicapu v kategorii do deseti let. Klárka posunula svůj handicap z 29,4 na 14,3. Golf hraje od čtyř let, kdy se stala také členkou Golf Clubu Erpet Praha. Chodí do čtvrté třídy základní školy,  trénuje s Pavlem Ničem seniorem. Nejvíce si cení čtvrtého místa na Morava Tour, druhého místa v celkovém pořadí do dvanácti let v regionální túře severovýchod a účasti v týmu v Poháru klubů družstev žáků do čtrnácti let.

Povedl se ti parádní hendikepový skok. Prozraď, jak to bylo?

Zelenou kartu jsem si udělala až v sedmi. Potom se mi najednou podařilo uhrát handicap a byla jsem tak moc šťastná, že jsem místo třikrát v týdnu začala hrát každý den. V létě jsem nedělala nic jiného než hrála golf. Odehrála jsem padesát dva turnajů.

Pořád ještě hraješ golf každý den?

Ne, směje se. Teď trénuju dvakrát denně. Ráno hraju dřeva a dlouhé rány a večer chipy, putty a jdu na dvorek (malý kurz v Erpetu). V neděli hraju většinou turnaje, ale v sobotu mám volno. Ráda lyžuju, jezdím na snowboardu, bruslím, plavu a tancuju hip – hop.

Jak k tomu stíháš školu? Na jazykovce, kam chodíš je určitě hodně učení…

Učím se dobře. Od paní řiditelky mám povoleno, že můžu chodit ráno o hodinu později. V šest vstanu, potom cvičím, na sedmou jedeme do Erpetu, hodinu trénuju a potom mě táta odveze do školy. Na šestou večer přijíždíme s tátou zase do Erpetu, jsme tam dvě hodiny, takže trénuju tři hodiny denně.

Klárko,  vypadáš jak průhledná víla z pohádky. Opravdu tě golf tak baví?

Baví. Někdy jsem už unavená, ale opravdu mě to baví. I máma nás normálně pouští a je docela nadšená. Už když jsem byla malinká, tak mě to bavilo. Brácha Lukáš je o pět let starší a začal s golfem o něco dřív. Vždycky jsem ráda  pinkala do míčku a když to letělo, měla jsem velkou radost. Vždycky se mně to líbilo. Příští rok chci mít jednomístný handicap. Chtěla bych mít tak devět.

No, to je velký cíl.

Jenomže já trénuju s panem Ničem, on to hrozně dobře vysvětluje a je to úplně super. A když k tomu trénuju dvakrát denně, tak si myslím, že bych toho mohla dosáhnout. Mě golf nenervuje jako bráchu, snad jen když zahraju do outu.   Když jsem byla ještě trochu menší, tak jsem byla jako on, ale teď už se to snažím pochopit a golf mě nezlobí.

Máš nějaký golfový vzor?

Koukala jsem na Jessicu Kordovou a v mých letech měla handicap asi patnáct, to už jsem ji předhonila a v deseti měla devět a teď už má čtyři. Tak to je nyní takový můj golfový vzor. Společně s tátou sledujeme všechny dětské a dnes již i dospělé hráče.

Slovo trenéra

Pavel Nič, senior: „Trénuju Klárku teprve krátkou dobu, zatím  jsme udělali korekce ve švihu, aby byl kompaktnější a bezpečnější. Klárka je křehoučká na pohled, ale je silná v sobě. Ví co chce, je pilná a pozorná. Je chápavá, chyby si uvědomí a do příštího tréninku je minimalizuje.  Velkou oporu a podporu má v tátovi. Je hodně ctižádostivá, snaží se. Je šikovná, ale je to ještě dítě. Musí psychicky a fyzicky vyzrát a pak se uvidí. Potřebuje zesílit, nabrat váhu, doplnit trénink kondičním cvičením, aby se jí při intenzivním tréninku nevyvíjely svaly jednostranně, to by nebylo dobré. Golf je dřina, talent nestačí. Kdo chce něco dokázat, musí být na sebe tvrdý. Každému poradím a ukážu, jak  na to, ale zbytek už je něm.“

Text: Daniela Gaudlová